Kde se nachazite: O nás

O firmě

Decoleta se specializuje na výrobu velmi přesných malých dílů do průměru 20 mm v objemech statisíců a milionů kusů za rok. Převažující část produkce tvoří dodávky zákazníkům především z automobilového průmyslu, významný podíl výrobků je i nadále určen pro další zpracování v Tesle Jihlava, a.s. ale i oblast bílé techniky a měřících přístrojů.

V trendu používání spolehlivých švýcarských automatů firmy Tornos pokračujeme i v současné době, pouze jsme strojní park rozšířili o podobné vysoce spolehlivé automaty japonské firmy Star. Při nákupu nových technologií sledujeme nejen trendy vývoje ale i poměr výkon/cena, potřeby náhradních dílů, energetickou náročnost apod.

Hlavní oblast podnikání

Výroba přesných soustružených dílců v až setinových přesnostech ve velkých sériích z tyčí o průměru do 20 mm pro automobilový průmysl a elektroniku.

Historie společnosti

Decoleta navázala na úspěšnou éru soustružení dílců sahající až k roku 1971 v tehdejší společnosti Tesla Jihlava, jejíž byla až do úplného osamostatnění součástí. Díky nákupu licencí na výrobu speciálních konektorů se tehdy dostala ke špičkovým hodinářským technologiím výroby precizních soustružených dílců malých průměrů zprvu na vačkových a později na numericky řízených švýcarských dlouhotočných soustružnických automatech.

Samostatná akciová společnost Decoleta, a.s. vznikla 1.4.2007 po krátkém mezistupni, kdy od 1.10.2006 byla v rámci restrukturalizace Tesly Jihlava soustružnická výroba soustředěna do nově vzniklé divize přesné soustružení.
Tel. +420 567 113 169
Fax +420 567 113 466
Email turning@decoleta.cz
Decoleta, a.s.       
Hruškové Dvory 58
586 01 Jihlava

mapa ESF EU TÜV
logo_medium_black.gif, 2 kB
(c) 2011 Decoleta s.r.o.  |  edited by n.e.s.p.i. Mapa stránek