Decoleta

PŘÍBĚH FIRMY DECOLETA JE PŘÍBĚH O TRADICI A NOVÝCH TRENDECH


Pohled do minulosti

Ve světě soustružení a CNC obrábění má Decoleta právem své neochvějné místo, a to nejen díky letité tradici. Její kořeny sahají až do roku 1971, konkrétně do tehdejší úspěšné společnosti Tesla Jihlava, jíž byla až do osamostatnění nedílnou součástí.


Díky licencím na výrobu speciálních konektorů se firma tehdy dostala ke špičkovým hodinářským technologiím. S nimi dokázala vyrábět precizní soustružené dílce malých průměrů. A to zprvu na vačkových, a později na numericky řízených švýcarských dlouhotočných soustružnických automatech.


 

Dnešek


Decoleta se vším všudy, jako samostatná akciová společnost, vznikla 1. dubna 2007. Od té doby je specialistou na výrobu přesných malých dílů do průměru 32 mm v objemech statisíců a milionů kusů za rok. Nejvíce odběratelů má mezi zákazníky v automobilovém průmyslu, v letectví a elektrotechnice. Výjimkou nejsou ani výrobci bílé techniky a měřicích přístrojů.


Dnes dává Decoleta v Jihlavě práci zhruba 100 lidem, smýšlí ekologicky a je držitelkou několika certifikací ISO. Její firemní kulturu a pohled na sebe samu nejlépe vystihují její vlastní slova:


„Chceme ještě více úsměvů, spokojených zákazníků, a ještě kvalitnější výrobky.“

Poptávka

Naše výrobky